VIDEO | Thailandezii au dat de pamant cu un Gripen

Read Time:28 Second

Fortele Aeriene si Regale Thailandeze au cu un Gripen mai putin dupa un tragic accident ce a avut loc recent la un airshow din Hat Yai, provincia Songkhla.

Locotenent-comandorul Dilokrit Pattavee pilota un Gripen C in airshow-ul ce a fost organizat cu ocazia zilei copilului, insa la un moment dat a pierdut controlul.

Din imaginile filmate se vede cum Gripenul trece prin fata zonei spectatorilor, dupa care intra intr-un picaj accentuat si se prabuseste. Pilotul si-a pierdut viata.

Thailandezii au anuntat ca au demarat o ancheta pentru a afla cauzele tragediei.

About Post Author

Marius Doroftei

Fondator si redactor-sef al site-ului AviatiaMagazin.com, jurnalist cu peste 10 ani de experienta in presa online, pasionat de tot ce tine de aviatie, in special de cea militara.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

3 thoughts on “VIDEO | Thailandezii au dat de pamant cu un Gripen

  1. Nasol,pasarea era nouă-nouță. Tailandezii au de gînd sa m-ai cumpere încă 12 pasări noi anul ăsta. Acum rămîne de văzut ce ia: C/D sau E/F. Apropo,am auzit că bulgarii trec pe gripen,este adevărat?

  2. A murit repede, mergi cu viteza spre sol, greu de redresat la asa viteza, sigur pilotul nu era foarte atent.
    Cat despre tov. cucumberi, intram la categoria pove-stiri, aia nu au bani, nici daca fac productii record la castraveti.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Previous post Polonia ar putea cumpara pana la 96 de avioane F-16 second-hand
Next post VIDEO | Un Boeing 747 s-a prabusit intr-o zona rezidentiala